Forum mieszkańców budynku Białobrzeska 1

Forum mieszkańców bloku Białobrzeska 1. Dyskusja na temat planowanego remontu budynku.


#1 2013-09-21 06:56:59

numertrzycztery

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-09
Posty: 19
Punktów :   

List wysłany do Zarzadcy i prezesa GGKO

Tej tresci list wysłałam elektronicznie dziś rano:

Pan Bogdan Zdankowski
Zarządca
GGKO Ochota

Szanowny Panie,
1. Ponieważ nie otrzymałam odpowiedzi na mój wcześniejszy mail, po raz kolejny proszę o rozważenie odłożenie doposażanie budynku w instalację ciepłej wody do czasu, aż wybudowany zostanie węzeł indywidualny. Wg harmonogramu, który otrzymałam z Dalkii, nastąpi to nie wcześniej, niż w 2015 roku. Dotrzymanie tego terminu jest bardzo wątpliwe, ponieważ budynki planowane do podłączenia  w roku 2013, będą podłączone w maju 2014. Proszę zapoznać sie z oficjalnym harmonogramem:
http://www.wezlyindywidualne.waw.pl/fil … 130704.pdf

Upór z jakim chcą Państwo rozpocząć teraz prace, których efekt być może odczujemy w roku 2015, jest pożałowania godny i   dowodzi braku gospodarskiego podejścia do problemu. Po pierwsze - instalacje tę mógł Pan zaproponować wtedy gdy, kilka lat temu wymienialiśmy rury wody zimnej i instalację odpływową. Nie zrobił Pan tego wówczas, a obecnie naraża nas Pan na podwójne koszty związane z dwukrotnym zatrudnieniem ekipy i podwójne koszty związane z remontami łazienek. Ponieważ, po zrujnowaniu fragmentu łazienki, spowodowanym wprowadzeniem pionów, będziemy czekać dwa lata (jak dobrze pójdzie) na kolejna ruinę, związaną ze zdjęciem pieców, zmianami w instalacji gazowej i usunięciem przewodów wystających ze ściany, a doprowadzajacych wodę do pieca.
Uważam, że doposażenie w instalacje ciepłej wody należy odłożyć do czasu, aż operacja wprowadzania rur zakończy się od razu popłynięciem ciepłej wody z sieci. Nie może być tak, że od ruiny łazienki do zaplanowanego efektu końcowego mogą upłynąć dwa, albo trzy lata.

Zgłaszałam ten problem za zebraniu Wspólnoty, ale sugerowano nam, że węzeł powstanie wkrótce po założeniu instalacji.

2. Kolejna sprawa dotyczy parapetów niedawno wymienianych okienek na klatkach i strychach. Po co zamawiał Pan parapety, skoro wiadomo było, że planujemy ocieplać budynek? W tej chwili  nasze pieniądze wyrzucane są dosłownie za okno!

3. Ostatnie pytanie dotyczy drzwi 5 klatek. Myślę, że powinniśmy odzyskać ich złomową wartość. Czy Pan ma to w planach?

Z wyrazami szacunku,
Krystyna Urbańska
Białobrzeska 1 m. 34

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kznunivrze.pun.pl www.grupacr.pun.pl www.birdspiders.pun.pl www.volturi.pun.pl www.fearofthedark.pun.pl